Polski Bon Turystyczny ma formę elektronicznego bonu, ważnego do końca marca 2022 r.

Bon Turystyczny na dziecko to elektroniczne narzędzie, które ma na celu wsparcie finansowe polskich rodzin chcących udać się na wypoczynek na terenie Polski. Bon pomoże także branży turystycznej, osłabionej przez skutki pandemii COVID-19.

Bon można wykorzystać do opłacenia m.in.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozie sportowym lub rekreacyjnym.

Jak skorzystać z bonu turystycznego na portalu Tripsomnia?
  1. Po wejściu na stronię internetową Tripsomnia znajdź ofertę oznaczoną odpowiednią etykietą BON TURYSTYCZNY.
  2. Wybierz jeden z dostępnych terminów w kalendarzu, a następnie kliknij w ZAREZERWUJ TERAZ.
  3. Wybierz profil płatności, pozwalający na wykorzystanie Bonu Turystycznego.
  4. Uzupełnij wymagane pola i dokonaj płatności za część swojego zamówienia. Pozostałą kwotę uregulujesz na miejscu płacąc swoim Bonem Turystycznym.
  5. Po poprawnym procesie rezerwacji otrzymasz na maila potwierdzenie swojego zamówienia.
  6. Zrealizuj swój bon turystyczny po przyjeździe do zarezerwowanego obiektu, podając numer BONU oraz kod autoryzacji płatności, który otrzymasz SMS-em w momencie realizacji

Sukcesywnie na naszej stronie pojawiać się będzie coraz więcej ofert na które wykorzystać będziesz mógł bon turystyczny.

Dla kogo przeznaczony jest Bon Turystyczny i jaka jest jego wartość?

Bon  przeznaczony jest dla rodzin z co najmniej jednym dzieckiem oraz rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi. Bony przysługują niezależnie od poziomu dochodów, tak jak w przypadku Programu 500 Plus.

Wartość Bonu Turystycznego to 500 zł.

Jak aktywować Bon Turystyczny na wakacje?

Bon Turystyczny możesz wygenerować w systemie teleinformatycznym po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS).

Bon będzie miał postać unikalnego, 16-cyfrowego numeru, który otrzymasz za pomocą wiadomości tekstowej na wskazany przez Ciebie numer telefonu lub adres poczty elektronicznej. Numer ten musisz wykorzystać podczas rezerwacji pobytu lub okazać najpóźniej przy zakwaterowaniu w zarezerwowanym obiekcie.

Gdzie można wykorzystać Bon Turystyczny?

Bon Turystyczny możesz zrealizować na terenie całej Polski, opłacając nim usługi hotelarskie. Możesz go wykorzystać na pobyt w hotelu, pensjonacie, campingu czy gospodarstwie agroturystycznym.